• ANLAŞMALI KURUMLAR Kaliteli hizmet anlayışımızla ve sağladığımız güvenle hizmet vermekteyiz.
  HİZMETİNİZDEYİZ Acil servisimizde 7-24 Çocuk Sağlığı Uzmanı bulunmaktadır.
  SÜNNET KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR Çocuğunuzu hijyenik ortamlarda uzman doktorlara sünnet ettirin.
  DUYURU DİYETİSYEN BEGÜM SOYDAN KURUMUMUZDA ÇOCUK , ERGEN VE YETİŞKİN HASTA KABULÜNE BAŞLAMIŞTIR.
  DERİ VE ZÜHREVİ HASTALIKLARI BÖLÜMÜMÜMÜZ DR SEFER NAMLI KURUMUMUZDA GÖREVE BAŞLAMIŞTIR.
  DAHİLİYE BÖLÜMÜMÜZLE HİZMETİNİZDEYİZ... Uzm.Dr.Zeliha AKSOY
  KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANI Yrd.Doç.Öner AYNIOĞLU
  YENİ EKLENEN BÖLÜMLERİMİZLE HİZMETİNİZDEYİZ. İç Hastalıkları uzmanı Uzm.Dr.Zeliha AKSOY ve Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı Yrd.DoçDr.Öner AYNIOĞLU
  AĞRISIZ ,ACISIZ DİŞ TEDAVİSİ DR.DT.SENİHA GÜLER (PEDODONDİST)

  Medikal Estetik Birimi

  HİZMETLERİMİZ

  Lazer Epilasyon

   Özelİlgi Çocuk Tıp Merkezi Sağlık Müdürlüğünce onaylı olan ALEXANDRİTE ve DİOT cihazları ile uygulama yapmaktadır.

  Bir daha tüleyinizi almak zorunda olmayacağınızı, cımbız veya ağda kullanmayacağınız düşünün ve bu konforla sizde tanışın...

  Fraksiyonel Lazer (Altın İğne,Hidrafacial,Led Terapi)

  Sivilce, yara, yanık veya kesik izlerinin tedavisi ve cildin üst tabakasında sıkılaşma, toparlanma, kırışıklıkların giderilmesinde son yıllarda kullanılan etkili çözümlerden biridir. Uygulama anestezi gerktirmeyen, ağrısız bir işlemdir.

  Uygulama Alanları: Akne/Sivilce izleri - Ameliyat izleri - Yanık,yara izleri tedavisi - Cilt Gençleştirme tedavisi - Cilt Çatlakları Tedavisi - Yaşlılık ve Güneş lekelerinin tedavisi

  Botox


  Botilinum toksin ( Botox®, Dysport®) uygulamaları

  Cildimiz sosyal giyismizdir. Daha genç, daha sağlıklı, daha güzel, daha pürüzsüz, daha parlak bir cilt kişinin kendisine güveninin temel taşlarındandır.

  BOTOX'un Uygulama Alanları

  Kırışıklık tedavisi
  Aşırı terleme tedavisi
  Dolgu maddesi enjeksiyonları ile kırışıklık tedavisi

  Cildimize Dair

  Botox yüz ve boyun bolgesi kırışıklıklarının tedavisinde kullanılan bir yöndemdir.Kullanıldığı bölgedeki kasları geçici süre felç ederek belli bir süre için cildin gerginleşmesini ve dolayısıyla genç görünmesini sağlar. Botox estetik amaçlı olarak kırışıklıkların giderilmesinde kullanıldığı gibi aşırı terleme tedavisinde  de güvenle kullanılmaktadır.

  Botox kimlere uygulanır?

  Yüzün üst bölgesindeki mimik kaslarının çok fazla kullanılmasına bağlı oluşan kırışıklıkların giderilmesinde uygulanır. Botox uygulamasından en iyi sonuç alan hasta grubu doğru zamanda, doğru botoks uygulaması yapılan hasta grubudur.

  Botox hangi bölgeler uygulanır?

  Botox genellikle göz kenarında oluşmuş olan kaz ayağı kırışıklıklarının giderilmesinde, zamanla düşmüş olan kaşların düzeltilmesinde, ayrıca alın bölgesi kırışıklıkları, üst dudak kırışıklıkları, boyun bölgesi kırışıklıklarında da güvenle kullanılmaktadır. Ayrıca boyun çizgileri, burun kenarındaki kırışıklıklar, burun ucu kaldırma, üst dudaktaki ince ve yüzeysel kırışıklıklar(sigara izleri), çene bölgesi kırışıklıklarında da kullanılır.

  Botox etkisi ne zaman başlar?

  Botox etkisi uygulamadan 3-4 gün sonra görülmeye başlar, etkinin tam olarak görülmesi için 15 gün beklenmelidir.

  Botox uygulandıktan sonra öneriler

  Hastalara 2-4 saat süreyle dik pozisyonda kalmaları, 24 saat boyunca enjeksiyon bölgelerini masaj sürtünme gibi travmalardan sakınmaları önerilir. Kas için everilen ilacın etkisini artırmak ve hızlandırmak amacıyla hastaya 2 saat boyunca uygulama yapılan kaslarını sık kullanması önerilir. Uygulama sonrası 10 gün yüzükoyun uymamak gerekir. Uygulamadan sonra bir kaç gün havuza girilmemeli, güneşlenilmemelidir.

  Botox etkisi ne kadar sürer?

  Botox uygulama sonrası etkisi genel yaklaşımla 4-6 ay kadar devam eder. Uygulama yöntemibe ve kullanılan ilacına göre bu süre değişebilmektedir.

  Uygulama sonrası ifadesiz yz oluşur mu?

  Deneyimli hekimler tarafından uygun hastalara botox uygulaması sonrasında donuk yüz ifadesi, devamlı şaşkınlık ifadesi oluşmaz. Botox uygulama sonrası hastalar mimiklerini kullanmaya devam ederler.

  Aşırı terleme tedavisinde Botox

  Aşırı terleme tedavisinde botoks uygulaması el, ayak, alın, koltuk altı bölgesinde yapılır. 

  Uygulama sonrası 3-10 gün içerisinde botox etkisi ortaya çıkar. Etkisi yaklaşık 6 ay kadar devam eder.


  Dolgu


  Dolgu Enjeksiyonları

  Yüzün özellikle alt kısımlarını etkileyen sarkma ve kırışıklıkların tedavisinde dolgu enjeksiyonu başarıyla kullanılmaktadır. 

  Dolgu maddeleri deri altına enjekte edilerek derideki ince ve derin kırışıklıkları doldurup cilde daha genç ve diri bir görünüm sağlamak, ciltteki çukurları yok etmek, ince dudakları kalınlaştırmak, yanaklara dolgunluk vermek amacıyla kullanılan maddelerdir.

  Dolgu estetiği ile yüzdeki yorgun ifade giderilir.

  Yüksek su bağlama kapasitesi ile cildin hacim ve esnekliğini artırır. Özellikle dudak kenarları, ağız ve burun çevresindeki kırışıklarda, dudaklara hacim ve dolgunluk kazandırmada çok etkili olabilmektedir.

  Dolgu enjeksiyonu 20-30 dakika sürmektedir. Uygulama sonrası kişi rutin aktivitelerine hemen dönebilir. Kalıcılık süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte 6-9 ay kadardır.

  Hangi bölgeler dolgu enjeksiyonu ile tedavi edilebilir?

  • Alın çizgileri
  • Kaş arasındaki çizgiler
  • Ağız etrafındaki kırışıklıklar
  • Burun kanatlarından dudak köşelerine inen kırışıklıklar
  • Ağız kenarından çeneye doğru uzanan kırışıklıklar
  • Elmacık kemiklerini belirginleştirmek
  • Dudak şeklinin vurgulanması ve hacminin arttırılması 
  • Asimetrik dudakların düzeltilmesi başlıca kullanım alanıdır.

  KalIcI Makyaj

  Saç Mezoterapisi

  Soğuk Lipoliz (Bioslimming)

  Radyo Frekans

  Cilt Bakımı

  Kimyasal Peeling

  Cilt Gençleştirme

  Akne Tedavileri

  Oksijen Terapi

  Dermoterapi

  Kavitasyon

  P.R.P

  PRP nedir? Nasıl Uygulanır?

  Estetik amaçla yapılması durumunda cilde ve saçlı deriye küçük iğneler ile uygulamalar yapılmaktadır.

  Halk arasında tam olarak karşılığı olmamakla birlikte kök hücre tedavisi olarak bilinir.

  Uygulamasıkısaca kişinin kendi kanı ile estetik yönden iyileşmesidir.

  Kişi kanından ayrıştırılan plateletler, ince iğneler ile cilt altına ve / veya saçlı deriye uygulandığında, sanki o bölgede hasar varmış gibi davranacak, bölgede büyüme faktörleri salgılayarak, uygulama bölgesinde iyileştirici rol oynayacaktır.


  PRP Uygulaması hangi bölgelere uygulanır?

  • Saçlı deride; saç dökülmesinde
  • Tüm yüz bölgesinde 
  • Boyun , dekolte bölgesinde
  • Üst kol, karın, iç bacak, diz bölgeleri

  Tüm vücutta görülen sarkma, çatlaklar, izlerin giderilmesinde başarı ile uygulanmakta, uygulama sonuçları tatmin edici düzeyde bulunmaktadır.


  PRP Uygulaması güvenli midir?

  Hastanın kanı dış ortamla başka malzemeler ile temas etmez.Uygulamalar sonrası kullanılan tüm malzemeler imha edilir. PRP hazırlamasetlerinin tekrar kullanılması teknik olarak mümkün değildir. Uygulamada kan ile hastalık bulaşma riski yoktur. PRP uygulamasında hastanın kendi kanı kullanıldığı için herhangi bir alerjik reaksiyon görülmesi söz konusu değildir.


  PRP Uygulaması ağrılı mıdır?

  PRP uygulamasında kullanılan iğneler, mezoterapi uygulamalarında da kullanılan çok ince iğnelerdir. Uygulaması sırasında duyulan ağrı hissi; hastalar tarafından genel olarak "hafif" olarak nitelendirilmektedir. Ciltte hafif sıcaklık, hafif yanma hissi ve gerilme hissi duyulabilmektedir.


  PRP Uygulamasının yan etkileri nelerdir?

  PRP Uygulaması sırasında ciltte hafif kızarıklık görülür, ciltteki kızarıklık herhangi bir tedaviye gerek duyulmadan 30-40 dk içerisinde kendiliğinden kaybolacaktır. UYgulama öncesinde ciltte hissedilen gerilme hissi 1-2 saat içinde kaybolacaktır. PRP uygulaması hekim tarafından yapılması gereken uygulamalar gurubundadır.


  PRP Uygulaması seans sayısı ve süresi nedir?

  Estetik yaklaşımla 2 amacak yönelik yapılmaktadır. 

  - Tedavi amaçlı

  - Mevcut durumu korumak amaçlı

  Etkilerinin devam etmesini ve cildin zaman karşısındaki deformasyonunun önlenmesi amacıyla 8-10 ayda 1 seans PRP uygulaması önerilir.

  ?