Begüm SOYDAN
Uzm. Dyt. Begüm SOYDAN
Kocaeli
Beslenme ve Diyet
info@ilgicocuk.com

Özgeçmiş

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldu. Kendimi geliştirmek ve bilgilerimi genişletmek için Haliç Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Tezli Yüksek Lisans Programına uzmanlık için devam etti ve 2018 Temmuz ayı itibarı ile uzmanlığını aldı.

Eğitim süresince; İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi, Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi, Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi ve Fulya Acıbadem Hastanesi’nde çocuk ve yetişkin alanlarında staj yapıp, kendini, bilgi ve becerilerimi geliştirme imkanı buldu. Ayrıca yine bu dönemlerde çeşitli eğitim, seminer ve sempozyumlara katıldı. Eğitimlerin bazıları; Başkent Üniversitesi Sağlıklı Yaşam Sempozyumu Onkoloji Hastalıklarında Beslenme (Onkoloji Diyetisyenliği Sertifikası), Kardiyoloji Hastalıklarında Beslenme (Kardiyoloji Diyetisyenliği Sertifikası), Başkent Üniversitesi Sporcu Diyetisyenliği, Acıbadem Üniversitesi Nütrisyonda Güncel Yaklaşımlar ve Yükseliş İktisadi ve Stratejik Araştırmalar Vakfı’nın düzenlemiş olduğu Fetal Yaşamdan Çocukluğa İlk 1000 gün 3.Kongresi’dir.

Mezun olduktan İstanbul’da Dr. Ayça Kaya Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde çalışmaya başlamıştır. Uzun süre o kurumda hizmet verdikten sonra İzmit’e yerleşme kararı ile birlikte Özel İlgi Çocuk Tıp Merkezi bünyesine katıldı. Bebek, çocuk ve yetişkin alanlarında danışanları ile çalışmaktadır.

Randevu Al