Zeynep M.İNCE
Psikolog Zeynep M.İNCE
Hollanda Amsterdam
İngilizce, Flemenkçe
Psikolog
02623247000
info@ilgicocuk.com

HAKKINDA 

Psikolog Zeynep M. Ince lisans eğitimini Doğuş Üniversitesi Psikoloji ( İngilizce ) bölümünde  tamamlamış ve ardından Hollanda da yüksek lisans eğitimine baslamistir. Ayrıca Prof. Dr. Ebru Salcıoğlundan BDT ( Bilişsel Davranisci Terapi) eğitimini tamamlamıştır. Klinik anlamda kendisini geliştirmek adına Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Cinsel Terapi ve çocuk psikopatolojisini test ve ölçeklerle değerlendirme alanlarında süpervizyonlarını tamamlamıştır.

Lisans eğitimini tamamladıktan sonra kendisi farklı kurumlarda ergenlerle gönüllü olarak çalışmıştır.  Daha sonrasında yüksek lisans eğitimini ve dil eğitimlerini tamamlamak adına hollandaya taşınmıştır ve bu süreç içersinde farklı kliniklerde ergen ve yetişkinlerle birlikte çalışmıştır.  Bunların yani sıra farkli ilkokul ve ortaokullarda çocuklara ve ergenlere cinsel eğitim vermiştir. Şuanda ise klinik alandaki çalışmalarına Özel Ilgi Cocuk Tip Merkezinde devam etmektedir.
 

EĞİTİMLER 


-Kısa Süreli ve Çözüm Odaklı Terapi - Ruh Sağlığı Enstitüsü
-BDT ( Bilişsel Davranışcı Terapi ) - DATEM ( Davranış Bilimleri ve Terapileri Merkezi
-Cinsel Terapi - CISED ( Cinsel Saglik Enstitüsü Derneği )
-Cocuk Degerlendirme Testleri ( Metropolitan Okul olgunluğu testi, CAT-Cocuk Algi Testi, Beier Cümle Tamamlama Formu, Ebeveyn Tutum Ölçeğı, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Louissa Dus Psikanalitik Hikayeler Testi, Gessel Gelişim Figürleri, Porteus Labirenti Testi)

ÇALIŞMA ALANLARI 


Ergenlik donemi
-Öfke problemleri
-Sınav kaygısı
-internet bağımlılığı
-özgüven problemleri - içe kapanma
-Kaygı bozuklukları
-Takıntılar
-Sosyal fobi, özgüven problemleri

Yetişkinler

 -Panik bozukluk, Agorofobi ve sosyal kaygı
-Travma sonrası stress bozukluğu
-Obsesif-kompulsif bozukluk
-Yaygın kaygı bozukluğu ve depresyon
-Doğum sonrası depresyon
-Ölüm sonrası yas
-Stress yönetimi
-Cinsel Terapi
Randevu Al