Yetişkin bölümü iplant tedavisi kurumumuzda yapılmaktadır.
Yetişkin bölümü iplant tedavisi kurumumuzda yapılmaktadır.

İmplant Nedir
Son yıllarda sıkça konuşulan, daha çok vida yada çakma diş olarak tabir edilen İmplantlar, insan kemiğine ve yapacağı işe en uyumlu Titanyumdan yapılan yapay diş kökleridir. 

Çene kemiğine bir diş kökü görevi görecek şekilde uygulanır. Her madde insan vücuduna uyum sağlamaz. Çok iyi uyum sağlayan bir çok madde de çiğneme işlemine dayanacak kadar dayanıklı değildir. Bu konuda Titanyum elementi hem insan vücuduna uyumlu hem de yeteri kadar dayanıklıdır.

İmplant'ın Uygulandığı Durumlar
İmplant bugüne kadar klasik yöntemlerle yaptığımız protezlere alternatif olarak çok daha rahat ve konforludur, üstelik daha da estetik olanaklar sağlar. 

İmplant Başarısı
İmplant yerleştirilmesi planlanırken göz önüne alınması gereken bir çok parametre vardır. Uygulama yapılacak bölgenin durumundan önce hastanın genel durumu daha önceliklidir. İmplant uygulanacak kişinin iyileşmesini engelleyecek bir hastalığının bulunmaması gerekir. Örneğin şeker hastalarında İmplant uygulanması son derece risklidir. 

Kontrol altında olmayan şeker hastalığı İmplantın kemiğe kaynamasını olumsuz etkileyeceğinden başarısızlığa yol açabilir. İmplant uygulandıktan sonra da şeker hastalığı oluşursa yine komplikasyonlar oluşabilir.

İmplant'ın Uygulandığı Durumlar    
İmplant her türlü diş eksikliğinde uygulanabilir. Tek diş eksikliğinde kullanılabildiği gibi, özellikle tam dişsizlik durumlarında ya da sabit protez yapılamayacak şekilde diş kaybı bulunan durumlarda da çok yüz güldürücü sonuçlar vermektedir. 

İmplant'ın Uygulanış Şekli
Diş eksikliği olan hastanın muayenesi yapılıp, Panoramik filmleri incelenerek bir planlama yapılır. İmplant uygulanacak çene kemiğinin ölçümleri yapılarak, hangi İmplantın uygulanacağı karar verildikten sonra, o bölge uyuşturularak bir operasyonla İmplant yerleştirilir. 

Uygulama süresi için 2 ay beklendikten sonra üzerine protez yapılır. Eğer çene kemiği uygunsa, diş çekimi işlemi yapılır yapılmaz da hiç beklemeden İmplant uygulanabilir.